مشاوره تحصيلي ايران مشاوره مشاوره تحصيلي ايران مشاوره .

مشاوره تحصيلي ايران مشاوره

ثبت نام رشته هاي بدون كنكور مهر ماه

ثبت نام رشته هاي بدون كنكور مهر ماه ثبت نام رشته هاي بدون كنكور مهر ماه

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره ثبت نام رشته هاي بدون كنكور مهر ماه با مشاوران ايران مشاوره تماس حاصل نماييد.شماره تماس از طريق تلفن هاي ثابت –
تماس از سراسر كشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسي به تلفن ثابت و يا دريافت بسته تخفيف مشاوره كليك كنيد

 

با توجه به اهميت مدرك تحصيلي در جوامع امروزي هر ساله شاهد ورود داوطلبان بسيار زيادي به دانشگاه ها هستيم. همانطور كه مي دانيد تنها راه ورود به اغلب رشته هاي پرمتقاضي دانشگاه ها فقط از طريق شركت در كنكور سراسري بوده اما در سال جاري اطلاعيه اي از سوي سازمان سنجش كشور منتشر شده كه بر اساس آن پذيرش بيش از 85 درصد از رشته هاي دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي به صورت بدون كنكور و براساس سوابق تحصيلي مي باشد. اين قانون تصويب شده شرايطي را براي داوطلباني كه بنا به هر دليلي نمي توانند در كنكور سراسري شركت كنند ، فراهم نموده تا بدون شركت در كنكور وارد دانشگاه شوند. نكته قابل ملاحظه اي كه وجود دارد اين است كه از سال 98 به بعد ، پذيرش صرفا بر اساس سوابق تحصيلي ، با توجه به قوانين مربوطه ، مستقيما توسط دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي خواهد بود.

 

چنانچه داوطلب تمايل داشته باشد مي تواند شانس پذيرش خود را هم در رشته هاي با كنكور و هم در رشته هاي بدون كنكور امتحان كند اما در نهايت مجاز به تحصيل در يكي از رشته هاي پذيرفته شده مي باشد.

زمان و نحوه ثبت نام رشته هاي بدون كنكور مهر ماه 98

از نيمه دوم دهه 80 به بعد خبرهايي حاكي از حذف كنكور سراسري ذهن دانش آموزان و داوطلبان را به خود درگير كرده است اما همچنان خبري قطعي حذف كنكور منتشر نشده است ، اما خبر جديدي در سال جاري توسط سازمان سنجش بر روي سايت قرار گرفته كه پذيرش تنها 15 درصد از رشته هاي دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي فقط از طريق كنكور خواهد بود. ثبت نام ، پذيرش فقط با ملاك معدل كتبي (بدون كنكور) مهر 98 پس از انتشار ليست رشته هاي بدون كنكور دانشگاه سراسري در روز 17 بهمن انجام خواهد شد. زمان دقيق شروع ثبت نام از 20 اسفند لغايت اوايل مرداد ماه مي باشد.

نحوه ثبت نام رشته هاي بدون كنكور 

ممكن است برخي از داوطلبان پس از مطالعه اين مقاله سوالي را مطرح كنند كه با توجه به تغييرات انجام شده در نحوه پذيرش دانشگاه ها چگونه مي توانند از رشته محل هاي ارائه شده و نحوه ثبت نام بدون كنكور دانشگاه سراسري اطلاع حاصل كنند؟ در پاسخ به اين سوال بايد بگوييم كه با توجه به جديد بودن اين قانون هنوز اطلاعات دقيقي در دسترس نمي باشد اما با پيش بيني هاي انجام شده دريافتيم كه ثبت نام و اطلاع از ليست رشته هاي بدون كنكور از دو راهي كه در ادامه به آن خواهيم پرداخت ، خارج نيست.

روش اول: اين امكان وجود دارد كه كد رشته هاي بدون كنكور دانشگاه سراسري به صورت دفترچه راهنماي ثبت نام